جریمه دیرکرد مدح امیرالمومنین علی علیه السلام حمایت از کالای ایرانی تقدیر از عزاداران حسینی تقدیر از راهپیمایان اربعین پیام تسلیت معظم له به مناسبت رحلت حضرت آیت الله هاشمی شاهرودی (قدس سره)

دروس و دیدارها

امر به معروف و نهی از منکر

1 سال قبل
0 501 130 0

Video: امر به معروف و نهی از منکر

<p align="right">امر به معروف و نهی از منکر</p> <p align="right"><span dir="RTL">آیه &laquo;لا اکراه فی الدین&raquo; مربوط به اصول اعتقادی است که نمی شود عقاید باطنی افراد را عوض کرد.</span></p> <p align="right">&nbsp;<span dir="RTL">به معنای آزادی نیست؛ به این معنا نیست که هیچ خط قرمزی وجود نداشته و همه می&zwnj;توانند هرکاری انجام دهند؛ اگر این آیه به معنای آزادی باشد، پس چرا جلو دزدی را می&zwnj;گیرند؟ چرا با رشوه&zwnj;خواری برخورد می&zwnj;کنند؟ باید در مقابل این&zwnj;گونه اعمال نهی از منکر کرد</span>.</p> <p dir="RTL">&nbsp;البته نهی از منکر به معنای خشونت نیست؛ باید با زبان نرم و خوش به این کار پرداخت.</p>

امر به معروف و نهی از منکر

آیه «لا اکراه فی الدین» مربوط به اصول اعتقادی است که نمی شود عقاید باطنی افراد را عوض کرد.

 به معنای آزادی نیست؛ به این معنا نیست که هیچ خط قرمزی وجود نداشته و همه می‌توانند هرکاری انجام دهند؛ اگر این آیه به معنای آزادی باشد، پس چرا جلو دزدی را می‌گیرند؟ چرا با رشوه‌خواری برخورد می‌کنند؟ باید در مقابل این‌گونه اعمال نهی از منکر کرد.

 البته نهی از منکر به معنای خشونت نیست؛ باید با زبان نرم و خوش به این کار پرداخت.

0 نظر

پاسخ

ارسال نظر